poduszka do karmienia piersią jaką wybrać
fot. unsplash.com

Posiadanie leżaczka niesie za sobą korzyści dla obu stron. Dla niemowlaka jest to ogromna radość, a dla rodziców chwila odpoczynku. Jak wybrać najlepszy model, który spełni oczekiwania obu stron?

Podczas kompletowania wyprawki nie zawsze myślimy o zakupie leżaczka. Jak w każdym przypadku, leżaczek również ma swoich zwolenników i przeciwników. Jedni rodzice nie korzystają z niego wcale, a inni uwielbiają go i nie wyobrażają sobie codzienności bez niego. 

Ogromną zaletą, która płynie z korzystania z leżaczka jest możliwość odpoczynku od noszenia niemowlaka stale na rękach. Dziecko jest wygodnie ułożone w leżaczku, który niekiedy kołysze malucha, i może obserwować poczynania mamy. Większość modeli jest wyposażona w dodatkowe atrakcje typu pozytywka, karuzela z zabawami oraz funkcja kołysania. Leżaczek to sprzęt, który sprawdzi się tylko w przypadku dzieci leżących. Jeżeli Twój niemowlak podejmuje już pierwsze próby samodzielnego siadania, niestety musisz z niego zrezygnować. Producenci zalecają stosowanie leżaczków do 6 miesiąca życia.

najlepsze zabawki dla chłopca
fot. pixabay.com

Jednak wychodząc na przeciw oczekiwaniom, producenci oferują leżaczki, które pozwalają utrzymać coraz cięższe dzieci. Należy jednak pamiętać, że dziecko, które staje się ruchliwe zamiast leżeć lub siedzieć w leżaczku powinno powoli rozpocząć rozwijanie swojej motoryki poprzez zabawę, np. na kocyku.

Leżaczek 3w1 Fisher Price CMR10

Leżaczek w połączeniu z fotelikiem i bujaczkiem od firmy Fisher Price rośnie wraz z Twoim dzieckiem. Na samym początku możesz go używać jako leżaczka dla noworodka. Wraz z upływem tygodni i miesięcy życia dziecka, leżaczek z powodzeniem zamienisz w bujaczek. Producent oferuje podłączenie do leżaczka pałąka z zabawkami. Dla dzieci najstarszych, których waga nie przekracza 18 kg, urządzenie może posłużyć jako fotelik. Może być on bujany ręcznie przez rodzica lub też własnymi siłami przez dziecko. Leżaczek wyposażono w opcję ustawiania wibracji, które pomagają w usypianiu dziecka. Oparcie jest regulowane i pozwala na ustawienie w trzech różnych pozycjach. Dodatkowymi zaletami tego sprzętu jest możliwość ubrania w pralce tapicerki oraz rozłożenie go i przechowywanie w dogodnym miejscu. Po rozłożeniu leżaczek nie zajmuje dużo miejsca. 

Leżaczek 3w1 Tiny Love

Kolejna propozycja leżaczka łączącego funkcję bujaczka i krzesełka. Leżaczek może być wykorzystywany także jako krzesełko do dziennych drzemek, kiedy obniżysz oparcie. Jest to również niezwykle praktyczne krzesełko do karmienia malucha. W zestawie z leżaczkiem, otrzymasz grającą karuzelę, która posiada zawieszki sensoryczne. Maluch samodzielnie wprawia je w ruch, co jest na pewno dodatkową frajdą. Karuzela oferuje aż 9 melodii do wyboru. Jedne z nich są wesołe, a inne pomogą maluchowi zasnąć. Gadżet umożliwia łatwe odsunięcie lub zdemontowanie, więc nie przeszkadza w wyjmowaniu i wkładaniu dziecka do leżaczka. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym przez producenta jest możliwość mocowania zabawek za pomocą rzepów. Z łatwością wymienisz je na inne, które uwielbia Twoje dziecko. Ogromną zaletą leżaczka jest mała waga, która umożliwia łatwe przenoszenie go. 

Leżaczek Maxi Szczeniaczek firmy Milly Mally

Teraz coś z niższej półki cenowej. Jest to najtańszy, a zarazem najprostszy w obsłudze leżaczek. Ze względu na cenę nie oferuje niestety karuzeli ani funkcji kołyski. Oczywiście można nim bujać ręcznie. Leżaczek posiada specjalnie wyprofilowane płozy, które pod wpływem ruchów dziecka delikatnie kołyszą nim. Płozy mogą zostać zablokowane przez rodzica i wtedy leżaczek zamienia się w niezwykle stabilny sprzęt. Oparcie umożliwia regulację. Podobnie wyglada kwestia podnóżka.  Dziecko może w leżaczku spać lub przyjąć pozycję półsiedzącą. Producent zaznaczył, że leżaczek nie nadaje się dla dzieci, które próbują samodzielnie siadać. Świetnie sprawdzi się za to w przypadku noworodków i niemowląt, które nie podejmują jeszcze tych prób. Ze względu na cenę jest to ciekawa opcja dla rodziców, którzy nie wiedzą, czy leżaczek przypadnie do gustu im oraz maluchowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here