Lalki Barbie – przegląd najczęściej wybieranych kolekcji i zestawów

0
906

Każdy, kto choć raz chciał sprezentować dziecku lalkę Barbie, wie dobrze, że ich wybór jest ogromny. Najpierw trzeba podjąć decyzję, czy chce się wybrać samodzielną lalkę, być może model w nietypowym stroju, jak na przykład Barbie syrenka, lalkę wraz z całym zestawem akcesoriów, czy może wyłącznie akcesoria, dla dziecka, w którego pokoju mieszka już niejedna lalka Barbie. Oto krótki przegląd najpopularniejszych, a zarazem najczęściej wybieranych przez dzieci kolekcji i zestawów lalek Barbie.

Popularne linie lalek Barbie

Lalki Barbie mogą pochodzić z wielu różnych kolekcji, które różnią się przede wszystkim stylem i posiadanymi akcesoriami. Aktualnie najpopularniejsze linie lalek Barbie to w dużej mierze modele z akcesoriami modowymi, takimi jak torebki albo buty.

  • Barbie Color Reveal to seria lalek niespodzianek zapakowanych w tubę. Nie od razu wiadomo, jaką lalkę się wybiera. Każda z nich pokryta jest metaliczną farbą, którą po otwarciu opakowania należy zmyć za pomocą wody. Wystarczy wlać wodę do tuby, w której znajduje się lalka, lekko wymieszać i gotowe – po chwili ukazuje się postać o unikalnym kolorze oczu, włosów, stroju, a nawet skóry. Teraz czas użyć dołączonych do zestawu akcesoriów, żeby modnie ją ubrać.
  • Barbie Extra to linia lalek, które wyróżniają się przez swój odważny styl. Podczas gdy inne modele Barbie zwykle ubrane są skromnie, te lalki prezentują na sobie obszerne suknie z całą masą brokatu, odważne fryzury w wielu kolorach i nietypowe makijaże. W zestawie do każdej lalki z kolekcji Barbie Extra dołączona jest figurka zwierzątka takiego jak kotek lub piesek.
  • Barbie Fashionistas to kolekcja, w której zarówno Barbie, jak i Ken, ubierani są w niecodzienne, zainspirowane realnymi trendami stroje. Lalki wyróżniają się ogromną różnorodnością jak na jedną linię – nie brakuje w niej stylu codziennego, eleganckiego, a nawet swobodnego boho pełnego luźnych frędzelków lub futer.
  • Barbie Dreamtopia to nazwa serialu animowanego zainspirowanego kultowymi lalkami. Postacie z serii filmowej przeniesione zostały także do świata zabawek, przez co wśród lalek Barbie Dreamtopia znaleźć można głównie magiczne, pastelowe stroje pełne elementów holograficznych.

Wybierane przez dzieci zestawy z akcesoriami

Poza kolekcjami lalek Barbie warto się także zorientować wśród dużych zestawów z akcesoriami, które bywają atrakcyjniejsze dla dziecka, niż samodzielna lalka. Po jakie zestawy najchętniej sięgają dzieci? W dużej mierze modele pełne ubrań dla lalek, dzięki którym kilkulatki mogą zorganizować prawdziwą rewię mody. Nie brakuje także propozycji z rozkładanymi meblami i pojazdami.

  • Barbie Wymarzona szafa to jeden z najczęściej wybieranych zestawów tego typu. Składa się on z dużej i rozkładanej garderoby pełnej ubrań dla Barbie w różnym stylu, odpowiednim na różne okazje.
  • Barbie Foodtruck to zestaw z rozkładaną furgonetką. Wrażenie robi nie tylko duży samochód, ale także liczne akcesoria niezbędne do przygotowywania i serwowania posiłków.
  • Barbie Kamper to kolejny zestaw z dużym, rozkładanym samochodem. Po jego rozłożeniu Barbie może korzystać z kuchni, schowanej łazienki, a nawet strefy sypialnianej. Samochód pomieści do czterech lalek niezawartych w zestawie.
  • Barbie Dom marzeń to zestaw, w którym znajduje się w pełni wyposażony domek dla lalek. W domku Barbie może korzystać z czterech dużych pomieszczeń z meblami.
  • Alternatywą dla Domu marzeń może być Domek Malibu, czyli letnia rezydencja Barbie. W zestawie znajdują się nawet meble ogrodowe, w tym grill, przy którym Barbie może przygotowywać posiłki dla siebie i swoich przyjaciół. W środku dziecko znajdzie aż sześć pomieszczeń na dwóch poziomach.

Lalka, zestaw z akcesoriami, czy same akcesoria?

Jeśli dziecko, które ma naprawdę wiele lalek, wciąż prosi o kolejne tego rodzaju zabawki, rozwiązaniem może być sprezentowanie mu nowych akcesoriów. Same akcesoria oczywiście nie będą dobrym wyborem dla dziecka, które nie ma jeszcze lalek Barbie, jednak świetnie sprawdzi się wówczas, kiedy maluch ma niejeden model, lecz zwyczajnie się nimi znudził. Wówczas prezent w postaci na przykład piętrowego domku dla lalek może okazać się trafionym pomysłem.

Szukając prezentu dla dziecka, które ma dostać swoją pierwszą lalkę Barbie, wybór lalki wraz z zestawem akcesoriów wydaje się intuicyjny. Warto zapytać malucha, o jakim zestawie marzy, albo zasugerować się jego zainteresowaniami. Nie zawsze rozwiązaniem muszą być duże, a jednocześnie drogie zestawy – dla wielu dzieci trafem w dziesiątkę okazują się na przykład lalki Barbie z serii kariera, wyposażone w strój odpowiedni dla ich zawodu i niezbędne akcesoria do jego wykonywania. Przykładem może być Barbie astronautka w stroju kosmicznym albo lalka weterynarz z niezbędnymi przyrządami lekarskimi i figurką zwierzątka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here