Jak wybrać kosmetyki dla kilkuletniego dziecka

Choć skóra kilkulatka nie jest już tak delikatna jak u niemowląt i dzieci do drugiego roku życia, to nadal jest bardzo wrażliwa. Dlatego pielęgnacja skóry malucha wymaga szczególnej uwagi. To samo dotyczy paznokci, włosów i zębów, które różnią się pod wieloma względami z ciałem dorosłych osób czy też nawet nastolatków. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas kupowania kosmetyków dla kilkuletnich dzieci.

Postaw na bezpieczeństwo

W pierwszej kolejności należy upewnić się, że kosmetyki są w pełni bezpieczne dla skóry malucha. Warto stawiać na właściwości hipoalergiczne, zwłaszcza jeśli dziecko ma tendencje do reakcji alergicznych na produkty do pielęgnacji. Ponadto ważną kwestią są atesty potwierdzające pozytywne przejście badań dermatologicznych i brak toksycznych substancji. Przykładowo lakiery do paznokci dla dzieci powinny być pozbawione składników podrażniających, a pasty do zębów zawierać dawkę fluoru bezpieczną dla malucha w przypadku połknięcia kosmetyku.

Zwróć uwagę na skład

Przede wszystkim skład kosmetyków powinien być w pełni bezpieczny dla dziecka. Należy pamiętać, że skóra kilkulatka jest cieńsza niż u dorosłych i bardziej skłonna do podrażnień. Na dodatek nie ma jeszcze w pełni wykształconej bariery ochronnej, a także lepiej wchłania substancje. Dodatkowo dzieci często mają tendencje do zjadania kosmetyków. Z tego powodu produkty powinny być pozbawione zwłaszcza toksycznych substancji. Najlepiej postawić na krótki i dość naturalny skład. Warto zadbać też o obecność substancji łagodzących, czyli np. pantenolu, a unikać m.in. sztucznych barwników, detergentów i parabenów.

Kupuj produkty dla dzieci

Najprostszym rozwiązaniem dla rodziców jest po prostu kupowanie kosmetyków stworzonych z myślą o dzieciach. Oczywiście należy nadal zwrócić uwagę na skład i atesty. Lepiej zrezygnować z zamawiania produktów z niesprawdzonego źródła, ponieważ w takim przypadku nie można mieć pewności co do bezpieczeństwa specyfików. W ofercie sklepu online Tibu Naturals można liczyć na szeroki wybór przebadanych dermatologicznie kosmetyków dla dzieci nie tylko do pielęgnacji, ale także np. do zabaw z makijażem.

Dopasuj kosmetyki do skóry

Nie tylko dorośli mają różne rodzaje skóry. Nawet kilkulatek może mieć tendencje do przesuszania się naskórka czy też skłonności do podrażnień i uczuleń. W takiej sytuacji warto zadbać o to, żeby kosmetyki odpowiadały potrzebom skóry dziecka. Należy również wziąć pod uwagę fakt, iż skóra maluchów odwadnia się nieco szybciej niż u dorosłych. Z tego powodu ważne jest włączenie do codziennej pielęgnacji delikatnych kosmetyków o właściwościach nawilżających.

Pamiętaj o kremie z filtrem

Skóra kilkulatka jest cieńsza i delikatniejsza niż u dorosłych, dlatego jest znacznie bardziej narażona na poparzenia słoneczne. Dotyczy to zwłaszcza maluchów z jasną cerą. Dlatego przed wyjściem z domu należy nałożyć na skórę dziecka krem bądź balsam z filtrem. W tym przypadku również najlepiej postawić na produkty dla najmłodszych, ponieważ ich skład i formuła są dostosowane do potrzeb skóry dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here