lekkie spacerówki na podróż
fot. unsplash.com

W trakcie każdej podróży najlepiej sprawdzają się lekkie i wygodne spacerówki. Nie ma znaczenie, czy wybierasz się na krótki wypad autem czy też w dłuższą podróż samolotem – najważniejsze, aby wózek nie zajmował zbyt dużo miejsca. Ułatwia to nie tylko samą podróż, ale również czekanie na lotnisku czy peronie. Poznajcie najlepsze i ultralekkie spacerówki dla Waszych pociech.

Podróż autem nie ma narzuconych z góry restrykcji dotyczących wózka, który możesz ze sobą zabrać, i ogranicza cię tylko miejsce w bagażniku. Jeżeli jednak decydujesz się na lot samolotem to nie każdy przewoźnik pozwala na każdy typ wózka. Przeważnie w regulaminie jest zapis o jednoczęściowy i składanym wózku spacerowym. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się spacerówka typu parasolka. Wózek nie jest zabieramy na pokład samolotu. Chowany jest w luku bagażowym. 

podroż samolotem z dzieckiem
fot. unsplash.com

Wózek spacerowy Quinny Yezz

Bardzo leciutki i wygodny wózek, który zabierzesz ze sobą w każdą podróż. Ma szerokie siedzisko w typie hamakowym, które zapewnia dziecku wygodę podczas jazdy. Spacerówka jest także bardzo wygodna dla rodziców, ponieważ prowadzi się ją z łatwością. Bardzo szybko można złożyć ją do małych rozmiarów i równie szybko się rozkłada. Dodatkowo, złożony wózek można nieść na ramieniu jak torbę. Umożliwia to załączony do spacerówki pasek. Jedynymi minusami tego modelu są mały daszek, który nie chroni w pełni przed promieniami słonecznymi oraz brak możliwości pochylenia siedziska. 

Wózek spacerowy Babyzen Yoyo

Model charakteryzuje się bardzo łatwym składaniem i rozkładaniem. Można to zrobić jedną ręką! Dodatkowo, spacerówka jest ultralekka (waży niecałe 5 kg) i po złożeniu zajmuje minimalną ilość miejsca. W odróżnieniu od poprzedniczki, ta spacerówka posiada możliwość pochylenia siedziska. Dzięki temu każda podróż jest przyjemna dla malucha i pozwala mu na drzemkę. Pod siedziskiem znajduje się naprawdę duży kosz na zakupy. Jest bardzo pojemny i spokojnie pomieści większe rzeczy. Model nie posiada zbyt dużego daszku, co uniemożliwia pełną ochronę przed promieniami słońca.

Wózek spacerowy Chicco Lite Way

ranking wózków dla dzieci
fot. unsplash.com

Nieco cięższy od poprzedników (7 kg), ale tak samo poręczny i zwrotny. Idealnie sprawdzi się zwłaszcza przy podróżach samolotem, ponieważ jest to typowy wózek-parasolka. Mimo nieco większej wagi, nie sprawia problemów przy transporcie. Model wyposażono w duże koła, które świetnie radzą sobie w mieście i na terenach nierównych. Spacerówka jest maksymalnie bezpieczna i stabilna, dzięki zainstalowaniu pięciopunktowych pasów bezpieczeństwa. 

Wózek spacerowy Elodie Details Stockholm 3.0 

Jest to model dla najbardziej wymagających rodziców. Zamontowanie pojedynczych kół zapewnia stabilną i płynną jazdę po wszelkiego rodzaju nierównościach. Daszek wyposażono w filtr SPF50, który skutecznie ochroni malca przed promieniami słonecznymi. Spacerówka jest najcięższa z wyżej wymienionych i waży 9 kg. Jednak na tle innych wyróżnia ją jakość wykończenia. Materiał wózka charakteryzuje się łatwością w czyszczeniu, a rączki pokryto elegancką skórą. W zestawie ze spacerówką dostaje się torbę podróżną. Bardzo nowoczesny wygląd i szeroka gama kolorów sprawiają, że wózek jest niezwykle popularny wśród rodziców.

Wózek spacerowy Bumprider Connect

Lekki i kompaktowy wózek spacerowy przeznaczony dla podróżujących rodziców. Spacerówkę można z łatwością złożyć jedną ręką. Ogromną zaletą modelu jest możliwość zamontowania fotelika samochodowego. Dodatkowo, producent umożliwia zamontowanie dwóch wózków, dzięki specjalnej konstrukcji. Jest to ciekawa opcja dla rodziców bliźniaków lub dzieci o małej różnicy wieku. Wózek wyposażono w blokadę samoczynnego składania się oraz hamulec nożny. Zamontowanie 5-punktowych pasów zapewnia dziecku maksymalny poziom bezpieczeństwa. 

Wybierając się w podróż (zwłaszcza samolotem) warto postawić na lekki i wygodny wózek. Zapewni to łatwość w przemieszczaniu się, a dodatkowo nie będzie on zajmował dużo miejsca po złożeniu. Podróżując samolotem, koniecznie sprawdź w regulaminie przewoźnika, jakie wymiary i typy spacerówek dopuszcza dana linia lotnicza. 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here