poduszka do karmienia piersią jaką wybrać
fot. unsplash.com

Rynek oferuje młodym mamom szeroki wybór poduszek do karmienia piersią. Czy warto kupować specjalną poduszkę i czym warto kierować się podczas wyboru tej najbardziej wygodnej? Koniecznie przeczytaj nasze rady dotyczące wyboru!

Bez dwóch zdań, poduszka do karmienia piersią znacznie ułatwia tę czynność. Używanie jej znacznie zmniejsza bóle kręgosłupa, które mogą się pojawić podczas trzymania malucha cały czas na rękach podczas karmienia. Podczas karmienia dziecka na poduszce, mama nie musi używać do tego rąk, więc spokojnie może zająć je czymś innym. Jednak, czy konieczny jest zakup specjalnej poduszki? Jest to całkiem nowy produkt na polskim rynku, a przecież kobiety kiedyś też rodziły dzieci i potrafiły obyć się bez poduszki do karmienia. Czy warto kupić ten produkt?

Idealna poduszka do karmienia malucha

Zakup poduszki do karmienia jest zdecydowanie dobrym wyborem. Nie jest to oczywiście rzecz niezbędna. Zamiast specjalnej poduszki można użyć zwykłej o odpowiedniej wielkości. Jednak nie będzie to tak wygodne jak używanie specjalnie wyprofilowanej poduszki do kamienia. Jest ona skonstruowana tak, aby maksymalnie odciążyć mamę podczas wykonywania tej czynności. Podczas tworzenia projektu poduszki uczestniczy w procesie szeregi osób. Są to mamy karmiące piersią, które dzielą się doświadczeniami oraz specjaliści od ergonomii i laktacji. 

wybór idealnej poduszki do karmienia dla niemowlaka
fot. unsplash.com

Wraz z upływem lat coraz częściej zdarza się, że już niemowlęta mają alergię. Każda poduszka do karmienia została wykonana z materiałów antyalergicznych, które nie podrażniają wrażliwej skóry maluszka. Niestety stosowanie zwyklej poduszki może tylko wzmóc objawy alergii. Ponadto, zwykła poduszka jest wykonana z miękkich materiałów, które nie utrzymują w stabilnej pozycji niemowlaka podczas karmienia piersią. Stabilna pozycja jest kluczowa, ponieważ główka dziecka nie ma jeszcze w pełni wykształconych mięśni, które mogą ją utrzymać.

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania poduszki?

Cechami idealnej poduszki są na pewno: 

  • wykonanie z antyalergicznego materiału
  • odpowiednia wielkość umożliwiająca utrzymać niemowlaka w stabilnej pozycji
  • łatwość w czyszczeniu 

Najbardziej istotną kwestią jest wielkość poduszki. Nie może być ona zbyt mała, ponieważ dziecko będzie się z niej zsuwać i nie zapewni ona odpowiedniego poziomu stabilności. Najlepszym wyborem będzie poduszka dość sztywna z wyprofilowanymi brzegami. Stabilność poduszce zapewnia wypełnienie. Na rynku dostępne są poduszki z wypełnieniem styropianowym, z gąbki oraz włókna silikonowego. Producenci najczęściej wybierają wypełnienie styropianem. Są to przeważnie małe kulki. Jednak zdecydowanie lepsze są poduszki wypełnione włóknem silikonowym. Poduszka z takim wypełnieniem charakteryzuje się jeszcze lepszą sprężystością i bardzo dobrą wentylacją. Ponadto, włókno nie wydaje szelestu podczas przenoszenia malucha na poduszce, więc nie ma obaw, że dziecko się obudzi. 

Wysokość i szerokość to także istotne kwestie podczas wyboru idealnej poduszki do karmienia. Odpowiednia wysokość to minimum kilkanaście centymetrów. Jest to ważne, ponieważ gdy poduszka będzie zbyt płaska to mama będzie musiała nachylać się nad niemowlakiem i ponownie obciążać swój kręgosłup. Dodatkowo, poduszka powinna pozostawać w jednym miejscu. Niedopuszczalne jest przesuwanie się jej podczas karmienia. 

Pokrowiec poduszki do karmienia powinien być łatwy w demontażu. Najlepszym wyborem będzie pokrowiec wykonany z bawełny. 

Jaką poduszkę wybrać?

Poduszka do karmienia w kształcie fasolki od Motherhood zapewni stabilność podczas karmienia piersią. Dzięki nieszablonowemu kształtowi poduszka zawsze dopasuje się do pozycji dziecka. Dodatkowo, poduszka zapewnia świetne oparcie dla mamy.

Poduszka do karmienia w kształcie rogala firmy Sensillo posiada bardzo ergonomiczny kształt, który umożliwia oparcie jej o talię. Zapewnia to komfort karmienia dla mamy, która w sposób bezpieczny może trzymać malucha. Poduszka sprawdzi się świetnie podczas karmienia piersią i butelką.

poduszka do karmienia piersią dla ciężarnej w formie relaksu
fot. unsplash.com

Poduszka firmy La Millou wykonana jest z bardzo przyjemnego materiału. Posiada dodatkowo delikatne wypustki. Oprócz spełniania funkcji stabilizacji podczas karmienia piersią, świetnie sprawdzi się w ramach relaksu dla kobiety w ciąży. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here