najlepsze zabawki dla chłopca
fot. pixabay.com

Prawidłowy i zdrowy rozwój dziecka to priorytet dla każdego rodzica. Jednym z czynników, które wpływają na rozwój jest zdobywanie nowych umiejętności. Jest to możliwie tylko poprzez odpowiednią stymulację. Aby umożliwić swojemu dziecku jak najlepszy rozwój powinieneś zapewnić mu nie tylko aktywną, ale taże kreatywną zabawę już od pierwszych dni życia. Pomocne mogą okazać się odpowiednio dobrane zabawki, które wypełniają rynek. 

Na rozwój małego dziecka wpływa ogrom czynników zewnętrznych. Podstawowymi czynnikami są oczywiście dbanie o higienę, schludne ubranie,  odpowiednie odżywanie i ochrona przed chorobami. Są to tak oczywiste kwestie, że nawet o nich nie myślimy. Jednak wśród natłoku codziennych obowiązków i pracy dość łatwo zapomnieć o wspieraniu rozwoju dziecka poprzez stymulację umysłową i motoryczną. Dlatego niezwykle ważne jest wieczorne czytanie bajek, śpiewanie kołysanek czy zwykła rozmowa z dzieckiem. Tak samo ważna jest wspólną zabawa, która wpływa zarówno na kreatywność dziecka, jak i szybkość przyswajania przez nie informacji. Dzięki kreatywnej zabawie między półkulami mózgowymi rozwijają się połączenia. 

Klocki oraz maszyny budowlane 

Chłopcy wręcz uwielbiają zabawę klockami i samochodzikami. Klocki pomagają dziecku w rozwoju motorycznym, ale nie tylko. Poprzez układanie poszczególnych kolorowych elementów dziecko rozwija swoją kreatywność. Każdy z nas był mały i na pewno pamiętać, jak budowę całych miast rozpoczynało się od pojedynczych wież, a kończyło się na bardziej skomplikowanych budynkach. Klocki są wyborem dość uniwersalnym, ponieważ dzieciaki bawią się nimi przez długie lata bez względu na wiek.

Ciekawym przykładem takich klocków, są klocki drewniane Janod. Jest to francuska firma, która specjalizuje się w produkcji dziecięcych zabawek. Klocki sa pomalowane nietoksyczną farbą wodną. Zestaw zawiera 70 kolorowych i różnorodnych klocków. Dzięki temu, dziecko może uczyć się przy okazji kształtów i figur. Budowanie wież i budowli wpływa korzystnie na poprawę kreatywności dziecka. Dodatkowo, opakowanie klocków może posłużyć jako plan miasta, ponieważ zostało stworzone w formie maty do zabawy. Każdy klocek posiada też nadrukowaną cyfrę i literę, co ułatwia naukę czytania i pisania. 

najlepsze pomysły na prezent dla małego chłopca
fot. pixabay.com

Dodatkowo do klocków można dokupić dziecku koparkę lub ciężarówkę. Który chłopiec nie lubi samodzielnie przewozić „materiałów budowlanych” na plac budowy? Samochody są najczęściej wielobarwne, co tylko potęguje chęć do zabawy. Oprócz tego, taki samochodzik umożliwia dziecku zabawę również poza domem. Może to być zabawa w przydomowym ogrodzie lub parkowej piaskownicy.

Samochodziki wraz z torami

Dla nieco mniejszych chłopców polecamy zakup miękkich aut firmy B.Toys. Każde autko wykonano z miękkiego i kolorowego materiału. Poza tym, że samochodziki jeżdżą to wydają jeszcze niezwykłe, melodyjne dźwięki. 

Nieco starsi chłopcy, będą zachwyceni drewnianymi autkami. Są one zdecydowanie większe, ale pozwalają na chodzenie z autem po mieszkaniu lub podwórku, ponieważ do samochodziku można doczepić sznurek. Auta, które mają w wyposażeniu pusty kontener umożliwiają na przewożenie innych zabawek. 

Tor, po którym mogą zjeżdżać samochodziki to marzenie każdego małego kierowcy. Na rynku dostępny jest szeroki wybór takich zjeżdżalni dla aut, ale my zdecydowanie polecamy te wykonane z drewna. Maleńkie autka mogą pokonywać nawet wiele poziomów oferowanych przez tor. Zabawka pomaga zrozumieć dziecku zasady ruchu i grawitacji. Dodatkowo, jest to ciekawe rozwiązanie, jeżeli rodzice potrzebują chwili wolnego czasu. 

Rowerek biegowy 

pierwszy rowerek dla dziecka
fot. pixabay.com

Świetne rozwiazanie dla rodzin, które lubią wybrać się na spacer do parku czy lasu. Rowerek biegowy pozwala dziecku samodzielnie przemieszczać się na spacerze i odkrywać jeszcze nieznane dla siebie rejony. Biegówki są napędzane siłą nóg dziecka, więc z sukcesem pomagają nauczyć się jak utrzymać równowagę. Dzieci, które korzystają z biegówek od najmłodszych lat, znacznie łatwej i chętniej przesiadają się później na rower. Na rynku dostępny jest duży wybór rowerków biegowych. Najlepsze propozycje rowerków biegowych dla najmłodszych przedstawiliśmy we wcześniejszych artykułach. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here