najlepsze pomysły na prezent dla dziewczynki
fot. pixabay.com

Mniej więcej do 4 roku życie, chłopcy i dziewczynki bawią się tymi samymi zabawkami. Wraz z pójściem do przedszkola zaczyna się to jednak zmieniać. Chłopcy zaczynają wybierać klocki i samochodziki, a dziewczynki zaczynają opiekować się lalkami, tak jak ich mamy i babcie dziećmi. Poszukując najlepszego prezentu dla małej damy, warto sięgnąć po rzecz, która jest obecnie na topie wśród dziewczynek. 

Lalka – czy jest to prezent idealny?

Myśląc o prezencie dla dziewczynki na myśl od razu nasuwa się lalka. Jest to bardzo klasyczna i ponadczasowa zabawka dla każdej małej damy. Dziewczynki od najmłodszych lat naśladują swoje mamy, babcie i ciocie, w wykonywaniu codziennych czynności i opiece nad dziećmi. Małe panny również chcą wozić w wózku, nosić na rękach, karmić, przebierać i śpiewać kołysanki. Świetnie sprawdzi się do tego szmaciana lalka, którą można tulić i wozić w wózku podczas spacerów. Będzie to także swego rodzaju mała przyjaciółka i powierniczka dziecięcych tajemnic, z którą zawsze można porozmawiać. 

Lalka jest niewielkich rozmiarów, jest bardzo lekka i świetnie sprawdzi się w przypadku niemowląt. Dziewczynki mogą się nią bawić nawet przez całe dzieciństwo. 

lalka na prezent dla dziewczynki
fot. pixabay.com

Jeżeli jednak młoda dama oczekuje od lalki przebierania i chce bawić się nią z koleżankami, to polecamy lalkę Lori BRYN&BLAZE. Laleczka jest bardzo ładnie ubrana, posiada kolorowe części garderoby oraz pieska. Fajnie sprawdzi się zwłaszcza dla dziewczynki, która chce zabierać swoją przyjaciółkę w podróże i do przedszkola. Lalka sprawdzi się zarówno podczas samotnych zabaw, jak i podczas wspólnie spędzanego czasu z innymi dziewczynkami. Alternatywą dla laleczki z pieskiem jest lalka Lori GEMMA. Tym razem jest to długowłosa blondynka ww bardzo modnym i stylowym ubraniu. Włosy pozwalają na czesanie oraz układanie ich w różne fryzury. Zabawa nią wspiera kreatywność dziewczynki podczas wymyślania co raz to nowszych fryzur dla małej przyjaciółki.

Mikrofon dla małej gwiazdy estrady

Nie od dziś wiadomo, że muzyka wpływa bardzo pozytywnie na rozwój dziecka. Dzięki muzyce, dziecko łatwiej zasypia, jest mniej zestresowane i może rozładować nadmiar energii. Małe dziewczynki marca o występach na wielkiej scenie i błyszczeniu wśród publiczności. Jeżeli zauważyłaś, że śpiewanie sprawia Twojej córce przyjemność to koniecznie zastanów się nad zakupem mikrofonu B.Toys. Jest to fantastyczna zabawka, która może narodzić w Twoim domu prawdziwą gwiazdę pop. Nawet jeżeli nie będzie to sława świata, tylko domowa, sprawi malej piosenkarce ogrom przyjemności. 

Śpiewanie najczęściej łączy się z tańcem. Pozwala to nie tylko wyćwiczyć głos, zdobyć poczucie rytmu, ale zapewnia odpowiedni poziom aktywności ruchowej w ciągu dnia. Ponadto, występy nawet przed niewielkim gronem (np. przed rodzicami) wzmacniają pewność siebie, która jest niezwykle ważna w przedszkolu lub szkole. Mikrofony dostępne na rynku dość często oferują również możliwość nagrywania śpiewu i późniejsze odsłuchiwanie swoich występów. 

Jeżeli jesteśmy już przy sprzęcie muzycznym, to koniecznie należy wspomnieć o mini pianinku, które posiada dołączony mikrofon. Pianinka wyposażone są zwykle w możliwość naśladowania dźwięków kilku instrumentów i wybór kilku różnych stylów muzycznych. Jest to zabawka, która nie tylko wzmacnia poczucie rytmu, ale zapoznaje dziecko z przeróżnymi melodiami.

Domowa kuchnia i cukiernia 

Która młoda panna nie lubi pomagać mamie podczas gotowania? Zagniatanie ciasta, wycinanie z niego różnych form, późniejsze ozdabianie to prawdziwa frajda dla dziewczynek. Ponadto, taka zabawa skutecznie rozwija dziecięce rączki, które muszą być maksymalnie sprawne. Pomaga to w nauce pisania, rysowania i wiązania bucików. Dostępne na rynku zabawki do pieczenia i gotowania zawierają w zestawie przeróżne foremki w różnych kształtach. Są foremki mniejsze, większe, różne przybory do smarowania, wałkowania, mieszania ciasta. Oprócz spełniania swojej funkcji rozrywkowej, niektóre zestawy zostały wykonane z materiałów, które pozwalają na ich faktyczne użycie w kuchni. Od teraz nie ma przeszkód, aby mały pomocnik używał w trakcie gotowania swoich własnych narzędzi pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here