drewniane zabawki

Zwykle to właśnie drewniane zabawki towarzyszą maluchom od pierwszych lat ich życia. Jako pierwszą zwykle kupuje się maluchom drewnianą wieżę. Zabawka ta pochłania na długo niemowlęta, gdyż do woli mogą przekładać, wyjmować i budować wieżę – aż do znudzenia. Wśród kolejnych zabawek z drewna pojawiają się puzzle, drewniane autka, układanki logiczne czy też kolejka drewniana. Na rynku jest ogromny wybór zabawek wykonanych z drewna. To, co  najważniejsze są one precyzyjnie wykonane i zachwycają swą jakością i kolorami. Warto pamiętać o tym, by wybierając zabawkę dla dziecka dbać o to, by była odpowiednia do jego wieku,  zainteresowań i zachęcała do kreatywnej zabawy.

Zabawki drewniane – charakterystyka

Zabawki drewniane istnieją praktycznie od zawsze. Te z pozoru proste formy rozwijają kreatywność dzieci, pozytywnie oddziałując na ich rozwój motoryczny i dający wiele satysfakcji z zabawy. Dostępne na rynku klocki, kolejki drewniane, sortery i inne wyroby z drewna pozytywnie oddziałują na rozwój wyobraźni oraz zdolności manualnych u najmłodszych. Zabawki te są niezwykle trwałe i odporne na zniszczenia, czego nie można powiedzieć o zabawkach plastikowych. Ich dodatkową zaletą jest to, że gdy ulegną nieco zniszczeniu, w każdej chwili można je odnowić, co jeszcze bardziej zachęci dziecko do zabawy. Ta sama zabawka może okazać się zupełnie inna i całkiem nowa bez konieczności dokonywania kolejnych zakupów.

Zabawa drewnianą kolejką – korzyści

Zabawki drewniane

Zabawa drewnianą kolejką uczy dziecko skupienia się nad budowaniem, trenuje cierpliwość oraz panowania nad własną złością w momencie, gdy budowana konstrukcja nagle upada. Zabawy na dywanie w czasie rozkładania torów rozwijają zdolność logicznego myślenia i planowania. Układanie torów pozytywnie wpływa na zdolności manualne oraz rozwój motoryki małej. Rozstawianie elementów dołączonych do torów uczy także projektowania przestrzennego. Ma to miejsce podczas budowania większych miast, dokładania dodatkowych elementów do trasy dla pociągu. To, co zasługuje na uznanie, to fakt, że kolejka jest dopasowana do większości tego typu innych kolejek dostępnych na rynku, dzięki czemu można połączyć nowe kolekcje z tymi, znajdującymi się już w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here