czy niania elektroniczna to dobry wybór
fot. pixabay.com

Każdy rodzic stara się zapewnić swojemu dziecku maksymalny poziom bezpieczeństwa. Niemowlak pojawiający się w domu to nie tylko radość, ale również mnóstwo obaw i niepokoju związanego z jego ochroną. Coraz bardziej popularnym sposobem na kontrolowanie dziecka w łóżeczku jest niania elektroniczna. Czy warto ją kupić?

Na pewno każdy rodzic wie co to jest niania elektroniczna i nie trzeba jej przedstawiać. Niania elektroniczna to system bardzo przypominający krótkofalówki. Jedno urządzenie umieszczane jest w pokoju niemowlaka, a drugie w pomieszczeniu, gdzie aktualnie przebywają rodzice. Urządzenie automatycznie uruchamia się na dźwięk płaczu dziecka i informuje o tym rodziców. Na rynku dostępne są coraz bardziej nowoczesne warianty takich urządzeń, które oferują nawet monitorowanie oddechu malucha. Taki sprzęt instalowany jest pod materacem w dziecięcym łóżeczku i skutecznie informuje on o nieprawidłowościach w oddychaniu, zmniejszając prawdopodobieństwo śmierci łóżeczkowej. 

Elektroniczna niania – nowoczesna opiekunka każdego dziecka 

Zainstalowanie systemu niani pozwala na maksymalne zwiększenie bezpieczeństwa noworodka i jego ochronę. Jest to niezwykle ważne, gdy opuszczasz dziecięcy pokoik. Na rynku dostępny jest cały szereg urządzeń służących do monitorowania dziecka. Wśród dostępnych urządzeń jest kamera, która pozwala na monitorowanie sytuacji nawet, gdy Twoje dziecko pozostaje pod opieką obcej osobie. Jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na oddalenie się z domu bez obaw o bezpieczeństwo dziecka.

Video niania to bardzo dobry wybór!

W celu dobrania odpowiedniego urządzenia dostosowanego do indywidualnych potrzeb rodziców należy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii. Należy pamiętać, że posiadanie niani elektronicznej jest związane z noszeniem cały czas przy sobie dodatkowego urządzenia. Jednak dostępna na rynku kamera BD.03 pozwala na monitorowanie tego, co dzieje się u dziecka przy pomocy smartfona. Jest to niezwykle komfortowe rozwiązania, ponieważ smartfon i tak zawsze jest pod ręką. 

elektroniczna niania w postaci kamerki do dziecięcego łóżeczka
fot. pixabay.com

Niania elektroniczna w formie kamery to łatwe w montażu urządzenie. Dodatkowo, funkcja sterowania telefonem wpływa na komfort jej użytkowania. Oprócz czuwania nad bezpieczeństwem noworodka, kamerka w pokoju przyda się również podczas dłuższych wyjazdów. Twoje mieszkanie będzie przecież pod stałym nadzorem kamery i wychwycisz każdą niebezpieczną sytuację, np. włamanie. Dzięki temu, bez problemu zareagujesz w porę nawet w przypadku małego niebezpieczeństwa. Zapewni to spokój podczas wyjazdów rodzinnych i dłuższych nieobecności w mieszkaniu. 

Elektroniczna niania w postaci kamerki BD.03 

Rodzice obawiają się kupna niani elektronicznej z jednego względu – myślą, że wraz z wiekiem dziecka urządzenie stanie się bezużyteczne. Nic bardziej mylnego! Oprócz spełniania swojej podstawowej funkcji, kamerka może posłużyć także jako monitoring w mieszkaniu. Nie jest więc tak, że gdy noworodek urośnie, będziesz musiał sprzedać lub schować sprzęt na dnie szuflady. 

Dzięki wyposażeniu kamery w czujnik ruchu, powiadamia ona rodziców o każdym ruchu, który zarejestruje urządzenie. Niania elektroniczna z powodzeniem może posłużyć zarówno dzieciom, jak i dorosłym domownikom przez wiele lat. Monitoring domowy z sukcesem pozwoli na zareagowanie w najniebezpieczniejszych sytuacjach podczas nieobecności w domu. Nie wiesz, czy wychodząc z domu wyłączyłaś żelazko? Sprawdź na smartfonie łącząc się z kamerką! Proste i przydatne rozwiązanie, prawda? 

Niania elektroniczna sprawdzi się także w przypadku nieufnych rodziców, którzy zatrudnili opiekunkę do dziecka, ale niekoniecznie jej ufają. W telewizji i radio często słyszy się o niekompetentnych osobach, które podejmują pracę w tym zawodzie. Teraz bez problemu sprawdzisz, co dzieje się podczas Twojej nieobecności. 

Kamerka sprawdzi się także, gdy Twoje dziecko podrośnie i zacznie zostawać samo w domu. Pozwoli to nauczyć dziecko samodzielności, nie tracąc go przy tym z oczu. Możesz w każdym miejscu czuwać nad małym członkiem rodziny i sprawdzić, czy nie dzieje mu się krzywda. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here